Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Wass Albert emlékverseny

2012.01.28

 

mikepercs15.jpg

A versenyt Mikepércs és Hajdúbagos önkormányzata első alkalommal rendezte meg január 28-án Mikepércsen. A hagyományteremtésen túl az önkormányzatok célja az volt, hogy megismertessék gyermekeinket Wass Albert munkásságával, haza- és nemzetszeretetével, valamint műveinek örökérvényű igazságaival. A megmérettetésen a két rendező település diákjain kívül Újléta, Hosszúpályi, Monostorpályi és a partiumi Szilágybagos tehetséges ifjúsága is részt vett.


A délelőtt folyamán a csapatok versenyeztek, számot adva lexikális tudásukról és olvasottságukról, majd az ebédet követően a Kultúrházban vers- és prózamondásban jeleskedtek tanulóink.
A legjobban szereplőket könyvjutalommal és erdélyi kirándulással jutalmazta a zsűri.

Versenyeredmények:

A délelőtti csapatverseny eredménye:

I. korcsoport (5-6. osztály):

I. helyezett: Hajdúbagos

II. helyezett: Monostorpályi

III. helyezett: Mikepércs, Szilágybagos

II. korcsoport (7-8. osztály):

I. helyezett: Szilágybagos

II. helyezett: Hajdúbagos

III. helyezett: Mikepércs

Polgármesteri különdíj: Monostorpályi

I. korcsoport (5-6. osztály) – Versmondás


I. helyezett: Fekete László (6. osztály) – Mikepércs – Szabó Kálmán Utcai Óvoda és Általános Iskola Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskolai Intézményegysége – Felkészítő: Dévényi Mihályné - Előadott mű: Kovács Kis István balladája


II. helyezett: Kurucsó Boglárka (5. osztály) – Újléta – Kiss Zoltán Általános Iskola – Felkészítő: Sütő Sándorné - Előadott mű: Karácsony


III. helyezett: Borók Dóra (6. osztály) – Mikepércs – Szabó Kálmán Utcai Óvoda és Általános Iskola Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskolai Intézményegysége – Felkészítő: Dévényi Mihályné - Előadott mű: Új székelysirató

I. korcsoport (5-6. osztály) – Prózamondás


I. helyezett: Kincses Krisztina (6. osztály) – Szilágybagos – Szilágybagosi Általános Iskola – Felkészítő: Bogdán Ilona - Előadott mű: mese az erdőről

II. helyezett: Karalyos Anita (5. osztály) – Hosszúpályi – Irinyi József Általános Iskola – Felkészítő: Garbaczné Simon Erzsébet - Előadott mű: A gyökér megszólal

III. helyezett: Havrilla Szabina (5. osztály) – Hosszúpályi – Irinyi József Általános Iskola – Felkészítő: Garbaczné Simon Erzsébet - Előadott mű: Virágtemetés – Előhang

II. korcsoport (7-8. osztály) – Versmondás

I. helyezett: Gábor Dóra (7. osztály) – Hosszúpályi – Irinyi József Általános Iskola – Felkészítő: Gáti Zsuzsa - Előadott mű: Erdélyi hitvallás

II. helyezett: Galgóczi Klaudia (8. osztály) – Mikepércs – Szabó Kálmán Utcai Óvoda és Általános Iskola Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskolai Intézményegysége – Felkészítő: Dévényi Mihályné - Előadott mű: Magányos magyar fa

III. helyezett: Borók Nikolett (8. osztály) – Monostorpályi – Irinyi József Általános Iskola Thuólt István Tagintézménye – Felkészítő: Kovácsné Adorján Ildikó - Előadott mű: Nagypénteki sirató

II. korcsoport (7-8. osztály) – Prózamondás

I. helyezett: Birtalan Noémi (7. osztály) – Szilágybagos – Szilágybagosi Általános Iskola – Felkészítő: Bogdán Ilona - Előadott mű: Tizenhárom almafa

II. helyezett: Kerecsenyi Gréta (8. osztály) – Mikepércs – Szabó Kálmán Utcai Óvoda és Általános Iskola Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskolai Intézményegysége – Felkészítő: Dévényi Mihályné - Előadott mű: Rézkígyó (Részlet: A paraszt)

III. helyezett: Antal Zsanett (8. osztály) – Monostorpályi – Irinyi József Általános Iskola Thuólt István Tagintézménye – Felkészítő: Kovácsné Adorján Ildikó - Előadott mű: Hagyaték

I. korcsoport abszolút nyertese: Kincses Krisztina (6. osztály) – Szilágybagos – Szilágybagosi Általános Iskola

II. korcsoport abszolút nyertese: Birtalan Noémi (7. osztály) – Szilágybagos – Szilágybagosi Általános Iskola

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.